MAYDAI - Motivation and Youth Do an Innovation

Report účastníka vzdelávania C1: Spoznali sme kľúč k motivácií

Domov|Aktuality|Report účastníka vzdelávania C1: Spoznali sme kľúč k motivácií

Report účastníka vzdelávania C1: Spoznali sme kľúč k motivácií

19. november, 2019|

Píše Marek Bajči, člen predsedníctva Rady mládeže Žilinského kraja:

V rámci projektu MAYDAI sme- skupina pracovníkov s mládežou a mládežníckych vedúcich v piatok 15.11. 2019 vycestovali do Česka do mestečka Veľká Bystrice v Olomouckom kraji. V spolupráci s organizáciou RADAMOK sme boli účastníkmi 1 fázy školenia  s témou „Motivácia a jej tajomstvá „.

V piatok sme sa ubytovali v krásnom prostredí Hotel Zámek Veľká Bystrice. Prostredie zámku nás veľmi zaujalo a tešili sme sa na víkend strávení v nádhernom prostredí. Večer po úvodných aktivitách sme sa zoznámili a náš predseda Martin Šturek mal pripravený úvodný zoznamovací blok počas ktorého sa mu podarilo vytvoriť výborný kolektív. Účastníci z Česka boli z organizácií prevažne z okolia Ostravy.

V sobotu sme sa po raňajkách začali pod vedením Martina rozprávať o viacerých faktoroch, ktoré ovplyvňujú našu osobnosť a detailne sme riešili typológiu osobnosti.

Strava v zámku bola na vysokej úrovni, čo ocenili po sobotnom obede aj účastníci a v programe sme mali možnosť aj vyspovedať ako respondentov samotný personál zámku. Veľkú časť sobotného programu viedol český Lukáš Látal a rozprávali sme sa o tom ako vieme motivovať svoje okolie v organizáciách. Počuli sme veľmi zaujímavé príbehy o tom ako to funguje v samotných českých oddieloch v okolí Ostravy.

Bolo skvelé vymeniť si skúsenosti a rozhovory prebiehali v priateľskej atmosfére a interaktívne sme si aj ukázali, ako sa môže mladý človek angažovať ako jednotlivec a stiahnuť so sebou aj svoje okolie. Veľkú motiváciu účastníkom dodali príbehy z táborov, ktoré sa organizujú v Českej republike.

V nedeľu sme sa od rána venovali tomu čo je dnes trendom, ako sa dá v modernej rýchlej dobe ukázať faktor motivácie v problémovej vekovej skupine. Príkladom pre mnohých bola švédska aktivista Greta Thunberg. Riešili sme to ako sociálne dokážu ovplyvniť prostredie v škole či organizácií.

Ďakujeme partnerskej organizácií RADAMOK za skvelý víkend a tešíme sa na 2.fázu, ktorá sa bude konať na Slovensku .

Aktivita  bola podporená z programu Európskej únie Erasmus +